FC Botoșani – Poli Iași: 2-1, în etapa 24 din Liga 1

FC Botoșani a întâlnit pe teren propriu în etapa a 24-a a Superligii echipa Politenica Iași. Elevii lui Bogdan Andone au reușit să câștige toate punctele puse în joc cu scorul de 2-1.

Poli Iași a deschis scorul în minutul 29, Hamza Saghiri intrând în avantaj la pauză. Introdus la pauză în locul lui Adams, argentinianul Enzo Lopez a debutat cu gol pentru roș-alb-albaștri în minutul 57, egalând pe tabela de marcaj, iar Mouaddib Jaly, intrat în minutul 88, aduce victoria în minutul 90 al partidei.

Astfel, după această victorie, Botoșani urcă pe penultimul loc în Superliga, cu 18 puncte. De cealaltă parte, ieșenii ocupă locul 13, cu 26 de puncte.

Echipele de start:

FC Botoșani: Ducan – R. Benzar, Dican, Miron, Țigănașu – I. FIlip, Dican, David – Adams, Fulop, Florescu

Rezerve: Ureche, Petro, Șeroni, Mouaddib, Creț, Cioiu, Dragu, Ilicic, Celea, Mitrov, Lopez, Caputa Ferreira

Antrenor: Bogdan Andone

Poli Iași: Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, Ispas – Saghiri, Bordeianu, Jatoba – L. Mihai, Bettaieb, A. Gheorghiță

Rezerve: Niga, Stefanovici, Katanec, F. Ilie, Martac, Farcaș, Hrib, S. Buș, R. Ion, Harrison, Oliveira Mota

Antrenor: Leo Grozavu

Sursa informații și foto: website-ul oficial al FC Botoșani, fcbt.ro